گیلان فورکا


گیلان فورکا – سوریه

پس از گذشته هفت سال از بحران سوریه و در حالی که بیشتر بخش‌های این کشور به کنترل دولت در آمده، هزاران نفر از مردم شهر درعا در جنوب سوریه، امروز (پنج‌شنبه) به خیابان‌ها آمدند و در حمایت از بشار اسد و دولت شعار دادند.

می‌توان گفت شهر درعا، از اولین شهرهایی بود که هفت سال پیش صحنه آشوب و هرج و مرج شد و روند وقایع این شهر به مناطق دیگر سرایت کرد.

تصاویر منتشر شده از شرکت وسیع مردم شهر حکایت دارد؛ شهری که چند ماهی است به کنترل ارتش سوریه در آمده است و در تاریخ ۱۲ تیر گذشته، گروه‌های مسلح در ازای تحویل سلاح‌های سنگین و سبک، جنوب سوریه را ترک کرده و ارتش این کشور وارد مناطق تحت کنترل آن‌ها می‌شود.

فارس

درباره : استانی


تیم‌های ملی ایران و ترینیداد و توباگو عصر امروز (پنجشنبه) از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی در قالب دیداری دوستانه به مصاف هم رفته اند.


روز گذشته فدراسیون فوتبال از مربیان و مدیران لیگ برتری برای تماشای این بازی دعوت کرده که ظاهرا هیچ یک از سرمربیان و مدیران عامل تیم‌ها علاقه‌ای به حضور در ورزشگاه آزادی نداشته‌اند و تا این لحظه جایگاه ویژه خالی است.


تماشای رایگان بازی در عصر پنج شنبه هم موجب استقبال هواداران تیم ملی از این دیدار نشده و کمتر از ۵۰۰ هوادار به طور پراکنده روی سکوهای ورزشگاه آزادی نشسته اند.


خبری از بانوان هم نیست


علاوه بر استقبال ضعیف آقایان، خبری از بانوان در این بازی نیست و قسمت مربوط به بانوان خالی از تماشاگر است.

درباره : استانی

“);
ga(‘send’, ‘event’, ‘JW Player News Detail setup Error’, ‘Errors’, event.message);
ga(‘send’, ‘event’, ‘JW Player News Detail setup Error Solved’, ‘Errors’, ‘JW Player setup Error Solved by Changing to link – error: ‘ + event.message);
});
jwplayer().on(‘error’, function (event) {
ga(‘send’, ‘event’, ‘JW Player News Detail common Error’, ‘Errors’, event.message);
$(‘.playercontainer’).addClass(“notsupport”);
$(‘.playercontainer’).html(““);
ga(‘send’, ‘event’, ‘JW Player News Detail common Error Solved’, ‘Errors’, ‘JW Player common Error Solved by Changing to link – error: ‘ + event.message);
});پنج‌شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ – ۲۰:۱۲گیلان فورکا – ایران

خودرو حامل «سیدتقی نوربخش»  مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور عصر امروز دچار حادثه شد و بر اثر این سانحه سه نفر مصدوم شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

متأسفانه در این سانحه مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور و عبدالرحمن تاج الدین معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی جان خود را از دست دادند.

این تصادف در جریان بازدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان گلستان و در بریدگی شصت‎کلا اتفاق افتاده است.

فیلم لحظه تصادف مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

“);
else {
//console.log(data[i].id);
$(‘.comment_box’).attr(‘data-id’,data[i].id);
id_comment = data[i].id;
}
});
}
});
(function (d) {
d.fn.shake = function (a) {
“function” === typeof a && (a = { callback: a }); a = d.extend({ direction: “left”, distance: 20, times: 3, speed: 140, easing: “swing” }, a); return this.each(function () {
var b = d(this), k = { position: b.css(“position”), top: b.css(“top”), bottom: b.css(“bottom”), left: b.css(“left”), right: b.css(“right”) }; b.css(“position”, “relative”); var c = “up” == a.direction || “down” == a.direction ? “top” : “left”, e = “up” == a.direction || “left” == a.direction ? “pos” : “neg”, f = {}, g = {}, h = {}; f[c] = (“pos” == e ? “-=” : “+=”) + a.distance; g[c] =
(“pos” == e ? “+=” : “-=”) + 2 * a.distance; h[c] = (“pos” == e ? “-=” : “+=”) + 2 * a.distance; b.animate(f, a.speed, a.easing); for (c = 1; c 0) {
$.ajax({
type: “POST”,
url: “//api.alalam.ir/service/modules/comment/ajax.php”,
data: { id: $(‘.comment_box’).attr(‘data-id’), name: $(“#txtname”).val(), email: $(“#Textemail”).val(), token: $(“.token”).text(), txt: $(“#txtmessage”).val(), siteid: 1, tableid: 0, parentid: 0, url: (“”) },
success: function (res) {
$(‘#AddCommentResult’).show();
$(‘#cmtSection’).hide();
//alert(res);
},
error: function (xhr, ajaxOptions, thrownError) {
//alert(‘message not sent’);
alert(JSON.stringify(xhr)+”-“+ajaxOptions+”-“+thrownError);
}
});

}
else { $(“#txtmessage”).css({ “border-color”: “red” }); }
});
});
(function ($) {
$.fn.extend({
limiter: function (limit, elem) {
$(this).on(“keyup focus”, function () {
setCount(this, elem);
});
function setCount(src, elem) {
var chars = src.value.length;
if (chars > limit) {
src.value = src.value.substr(0, limit);
chars = limit;
}
elem.html(limit – chars);
}
setCount($(this)[0], elem);
}
});
})(jQuery);

درباره : استانی


در پی تصویب قانون منع بکار گیری بازنشستگان از سوی مجلس شورای اسلامی، رییس کمیته ملی المپیک ایران در نامه‌های جداگانه به رییس فیفا و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص این قانون لازم الاجرای مجلس شورای اسلامی توضیح داد. کمیته ملی المپیک در نامه ای به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد تلاش وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ایجاد ثبات و آرامش به همراه اجرای قانون است.


صالحی امیری در این نامه عنوان کرد: به شما اطمینان می‌دهم دولت نه تنها هیچ گونه دخالتی در روند دموکراتیک انتخابات فدراسیون ها ندارد بلکه میلیون ها دلار سالانه کمک می کند.


در بخشی از نامه صالحی امیری خطاب به اینفانتینو و شیخ سلمان آمده است:


در مورد فدراسیون فوتبال هرگونه تصمیم گیری در صلاحیت مجمع عمومی آن فدراسیون خواهد بود و قطعا کمیته ملی المپیک در جهت حمایت از فدراسیون بر اجرای صحیح اصول و مفاد اساسنامه نظارت خواهد کرد.


در بخش دیگری از این نامه که روز چهارشنبه به روسای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد آمده است:


در اجرای این قانون ۸۰۰ نفر از مدیران ارشد در بخش هابی مختلف از جمله ۱۴ استاندار و چند سفیر و مدیران سیاسی، اجرایی، اقتصادی، ورزشی و فرهنگی حوزه های مختلف مشمول اجرای آن شدند.

رییس کمیته ملی المپیک ایران با تاکید بر حفظ ارامش و ایجاد ثبات و پرهیز از تنش با کمک وزارت ورزش و جوانان اعلام کرد اجرا نشدن قانون منع بکار گیری بازنشستگان در موعد مقرر تبعات قانونی و کیفری خود را بدنبال دارد.

در نامه ارسالی رییس کمیته ملی المپیک به روسای فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا اطمینان داده شده است که دولت نه تنها هیچ گونه مداخله ای در فرآیند دموکراتیک انتخابات روسای فدراسیون ها نداشته بلکه سالیانه میلیون ها دلار برای توسعه ورزش قهرمانی به ویژه فوتبال کمک بلاعوض می کند.

در نامه سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال به عنوان رکن اصلی و صالح برای در تصمیم گیری در مورد این فدراسیون اعلام شده و تاکید کرده قطعا کمیته ملی المپیک در جهت حمایت از فدراسیون بر اجرای صحیح اصول و مفاد اساسنامه نظارت خواهد کرد./ کمیته ملی المپیک

درباره : استانی

گیلان فورکا – اروپا

به دنبال پایان نشست مشترک اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی در مقر این اتحادیه، دو طرف بار دیگر ضمن حمایت از برجام بر لزوم حفظ این توافق تاکید کردند.

آنطور که خبرگزاری کویت گزارش داده، در پایان نشست سران اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی در بروکسل دو طرف در بیانیه‌ای مشترک درباره ایران، برجام و مسائل منطقه‌ای اظهارنظر کردند.

در بیانیه مشترک آمده است: «ما بر اهمیت حفظ و ادامه اجرای کامل و موثر همه ابعاد برجام تاکید می‌کنیم که این موضوع شامل رفع تحریم‌‌ها و نتایج ناشی از آن می‌شود و (حفظ برجام) به نفع صلح و امنیت منطقه و بین‌المللی است».

اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی درباره مسائل منطقه غرب آسیا هم اینطور اظهارنظر کردند: «ما از ایران می‌خواهیم که نقشی سازنده در منطقه ایفا کند و از هرگونه اقدامات متناقض با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل اجتناب کند».

در بخش دیگری از این بیانیه، دو طرف همچنین بر اهمیت روابط و ارزش‌ها، اصول و منافع مشترک اتحادیه اروپا و آفریقای جنوبی تاکید کردند.

پس از حصول ایران و گروه ۱+۵ به توافق برجام، این توافق ۲۹ تیر ۱۳۹۴ در شورای امنیت به رأی گذاشته شد و با تصویب آن تبدیل به قطعنامه ۲۲۳۱ شد.

تصویب این قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل هر شش قطعنامه قبلی که علیه ایران صادر و منجر به تحریم‌ها در رابطه با موضوع هسته‌ای شده بودند را ملغی کرد.

فارس

درباره : استانی


یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پومسه از ساعت ۴ بامداد (به وقت تهران) امروز (پنجشنبه – ۲۴ آبان‌ماه) با حضور یک هزار و ۲۷۴ پومسه رو از ۵۴ کشور در ورزشگاه “تیان مو” چین تایپه آغاز و به مدت ۴ روز ادامه خواهد داشت.


تیم پومسه مردان کشورمان در رده سنی ۳۱ تا ۴۰ سال با ترکیب علی سلمانی، اکبر فروزان و رحمت نظری و کسب ۷/۲۸۰ امتیاز به مقام سومی رسید و مدال برنز این دوره از رقابت‌ها را کسب کرد.


کره جنوبی قهرمان شد


تیم کره‌جنوبی قهرمان شد، فیلیپین عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و پومسه‌رو‌های آمریکا مشترکا با ایران سوم شدند. این نتیجه در حالی بدست آمد که اشتباه داوری گریبان‌گیر تیم کشورمان شد و اعتراض نیز منجر به تغییر رای داوران نگردید.


تیم پومسه دو نفره کمتر از ۳۰ سال (تاجی رستم‌آبادی – مهربان) نتیجه را به تیم تایلند واگذار کرد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. در بخش انفرادی رده سنی ۱۵ تا ۱۷ سال علی عباس نژادیان نتیجه را با یک صدم اختلاف امتیاز به نماینده آمریکا واگذار کرد. در بخش پومسه ابداعی رده‌سنی کمتر از ۱۷ سال دنیا یزدان‌جو نیز از دور رقابت‌ها حذف شد.


هدایت تیم مردان بر عهده حسینعلی نظری به عنوان سرمربی و مهدی صمدیان تبار به عنوان مربی است. فاطمه اسدپور نیز سرمربیگری تیم زنان را برعهده دارد و مهسا مردانی نیز مربی می‌باشد./ روابط عمومی فدراسیون تکواندو

درباره : استانی

گرفتگی صدا می تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما اکنون که فصل پاییز است گرفتگی صدا می تواند به علت سرماخوردگی و به عنوان یکی از عوارض این بیماری رخ دهد.
گرفتگی صدا می تواند دلایل متعددی داشته باشد. اما اکنون که فصل پاییز است گرفتگی صدا می تواند به علت سرماخوردگی و به عنوان یکی از عوارض این بیماری رخ دهد.

به گزارش گیلان فورکا از انتخاب، گرفتگی صدا در سرماخوردگی معمولا پس از مدتی به شکل خودکار درمان می شود اما می توان با برخی روشها گرفتگی صدا را درمان کرد:

_دمنوش دارچین بنوشید. این دمنوش هم وضعیت تنفسی را بهبود می بخشد و هم گرفتگی صدا را از بین می برد

_به غذاهای خود سیر و پیاز بیفزاید تا اگر دچار عفونت گلو شده اید مشکل صدایتان حل شوید

چگونه گرفتگی صدایم را درمان کنم؟

_آب نمک غرغره کنید. این موضوع به باز شدن گلویتان کمک می کند

_زنجبیل چه به شکل دمنوش و چه به صورت پخته در غذاها به درمان گرفتگی صدای شما کمک می کند

_شاید برایتان عجیب باشد اگر بدانید که فلفل نیز در درمان گرفتگی صدا نقش ایفا می کند

_مواد اسیدی را فعلا مصرف نکنید

چگونه گرفتگی صدایم را درمان کنم؟

_خوراکی های بیش از حد شیرین و انباشته از قند مصنوعی را مصرف نکنید

_خوراکی های چرب را از رژیم غذایی خود حذف کنید

_استعمال دخانیات را محدود کنید

اگر گرفتگی صدای شما با گلو درد شدید همراه شده است مشخص است که دچار سرماخوردگی هستید و بهتر است هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

درباره : استانی

گیلان فورکا – ترکیه

دفتر دادستان کل ترکیه تأکید کرد که متهمان قتل «جمال خاشقچی»، روزنامه‌نگار منتقد سعودی باید در ترکیه مجازات شوند.

دادستان کل ترکیه پنجشنبه (۲۴ آبان) در گفت‌وگو با شبکه الجزیره قطر گفت که محل جنایت قتل خاشقچی ترکیه است و دادگاه رسیدگی به این قتل نیز باید در این کشور برپا شود.

او گفت که قوانین ترکیه صراحتا تاکید دارد که باید متهمان در داخل اراضی این کشور محاکمه و مجازات شوند.

این اظهارات دادستان کل ترکیه در واکنش به سخنان امروز «عادل الجبیر»، وزیر خارجه سعودی مطرح شده است.

الجبیر ساعتی پیش در کنفرانس خبری خود گفت که متهمان و مقتول شهروند سعودی هستند و محل قتل (کنسولگری) نیز «خاک سعودی» است، بنابرین در داخل عربستان به پرونده قتل رسیدگی خواهد شد.

دادستان کل ترکیه ادعاهای سعودی‌ها مبنی بر همکاری با ترکیه را رد کرد و گفت که «بارها از مقام‌های سعودی خواستیم مظنونان قتل خاشقچی به ترکیه بازگردانده شود ولی آن‌ها پاسخی ندادند».

دادستانی کل ترکیه امروز بعد از گذشت بیش از ۴۰ روز تایید کرد که خاشقچی در کنسولگری سعودی قطعه قطعه شده و سپس به بیرون از ساختمان کنسولگری منتقل شده است.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار متنفذ و منتقد آل سعود دوم مهر ماه بعد از ورود به کنسولگری سعودی در شهر استانبول ناپدید شد.

سعودی‌ها در ابتدا منکر ورود او به  کنسولگری شدند و بعد مدعی شدند که او پس از انجام کارهای خود از ساختمان کنسولگری خارج شده است.

با افشاگری‌های ترکیه و فشارهای بین‌المللی دادستانی کل سعودی بعد از یک هفته به قتل خاشقچی در کنسولگری اذعان کرد ولی مدعی شد که این قتل تصادفی و بر اثر درگیری اتفاق افتاده است.

فارس

درباره : استانی


علیرضا منصوریان که امروز به عنوان سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن انتخاب شد، در اولین جلسه تمرین این تیم اظهار کرد: خوشحالم که در اصفهان و در ذوب‌آهن هستم. ذوب آهن تیمی است که مدیرعاملش حامی سرمربیان سابقش بوده و پای سرمربیانش ایستاده. تیم خوبی داریم و من به چند کمک نیاز دارم. به امید نمازی خسته نباشید می‌گویم. او دوست خیلی خوب من است و تیم خیلی خوبی جمع کرده است. باید در این مدت خیلی خوب کار کنیم.


بخش اعظم بازیکنان ذوب آهن، شاگردان من در تیم ملی امید بودند


او ادامه داد: اولین چیزی که نیاز داریم، اتحاد و همدلی است و به بازیکنان هم گفتم باید اول برای آبروی خودشان بازی کنند. بخش اعظم این بازیکنان، شاگردان من در تیم ملی امید بودند. می‌توانیم روزهای خیلی خوبی داشته باشیم اما با کار و تلاش.


منصوریان ضمن تشکر از اعضای هیات مدیره باشگاه ذوب‌آهن بیان کرد: از مدیریت کارخانه ذوب‌آهن و همچنین سعید آذری هم ممنون هستم که به من اطمینان کردند و این پیراهن را به من امانت دادند. با تمام وجود برای این پیراهن می‌جنگیم. ما یک هدف بیشتر نداریم. ما فقط یک صدا و یک اسم را می‌شناسیم؛ آن هم حفظ و دفاع از این پیراهنی که امروز به امانت دست من و بازیکنان است.


سرمربی جدید تیم فوتبال ذوب آهن تشکیلات باشگاه را بسیار خوب دانست و گفت: امیدوارم در مسیر سختی که قرار داریم موفق شویم. لیگ امروز نه تیم آسان می‌شناسد و نه تیم قوی و همه در یک سطح هستند. هر کس می‌تواند نهایت استفاده را در بازی خانگی و زمین حریف داشته باشد. فقط باید یک هدف داشته باشیم و آن هم سربلندی تیم ذوب‌آهن است.


در ترکیب بازیکنان تیم تغییری نخواهیم داشت


وی در مورد تغییر در ترکیب ذوب‌آهن هم خاطرنشان کرد: اینجا همه چیز خوب است و به احتمال فراوان در ترکیب بازیکنان تیم تغییری نخواهیم داشت. باید با احترام به انتخاب مربی قبلی نگاه کرد. به نظر من همین بازیکنان نیاز به یک شوک و یک کمک دارند. بحث اول بحث اتحاد و همدلی است. این قبل از بحث فنی و تاکتیکی است. اگر این اتفاق بیافتد، من می‌توانم بحث فنی را اینجا عملیاتی بکنم و فکر نکنم تغییر خاصی داشته باشیم.


 تغییر در کادرفنی تیم ذوب آهن


منصوریان در خصوص تغییر در کادرفنی این تیم هم توضیح داد: قطع به یقین از گروه بزرگی که در استقلال داشتم، محمد خرمگاه اینجا با من است و احتمالا یک آنالیزور هم به ما اضافه می‌شود. نیاز نیست گروه بزرگی داشته باشیم. از نفرات بومی استفاده می‌کنم. همان‌طور که تیم‌های دیگر پیشکسوت دارند اینجا هم پیشکسوتان خیلی خوبی دارد و خوشحالم که امروز چند نفرشان را دیدم و از آذری خواهش کردم شرایطی فراهم کند تا بتوانم از آنها کمک بگیرم.


سرمربی ذوب‌آهن در خصوص ماندن یا نماندن مظاهری هم اظهار کرد: من چیزی در این مورد در حال حاضر نمی‌دانم. هر اتفاقی که بخواهد بیافتد من و مدیرعاملم در یک مسیر حرکت می‌کنیم. در حال حاضر تیم خیلی خوبی داریم.

درباره : استانی

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، خرید عطر یکی از لذت بخش ترین و البته سخت ترین کارهای دنیاست. اگرقرار باشد که عطری بخرید که اصل نیست شاید اساسا قید خرید عطر را بزنید.

برای تشخیص عطر اصل از عطر تقلبی روش هایی وجود دارد. خرید عطر می تواند با برخی تکنیک ها به بهترین شکل ممکن انجام شود:

_سعی کنید عطرتان را از فروشگاههای معتبر یا نمایندگی ها خریداری کنید

_برای خرید عطر عجله نکنید و با حوصله به بررسی عطرهای مختلف بپردازید

_بهتر است عطرهایی را بخرید که برند، بسته بندی، نوع رایحه آنها را می شناسید تا کمتر فریب خورده و عطر تقلبی نخرید

چگونه بفهمم عطرم اصل است یا تقلبی؟

_به بسته بندی عطر دقت کنید. عطرهای تقلبی معمولا بسته بندی های ضعیف و نامرتبی دارند

_به جنس شیشه عطرتان دقت کنید، شیشه عطرهای اصل معمولا ظریف و با کیفیت طراحی می شوند

_عطرهای اصل معمولا به سرعت نمی پرند. اگر عطر با گذشت دقایقی به سرعت کمرنگ شد بدانید که با عطر تقلبی رو به رو هستید

_شماره سریال روی جعبه عطرتان را بررسی کنید

_اطلاعات عطر باید خوانا و واضح روی جعبه عطر درج شده باشد

چگونه بفهمم عطرم اصل است یا تقلبی؟

_از خرید عطر هایی که بسته بندی منظمی ندارند خودداری کنید

_خرید عطر از فروشگاه های متفرقه و با قیمت های بسیار پایین مساویست با خرید عطر تقلبی

_عطرهایی که رنگ های عجیب و غریب دارند را نخرید. عطرهای مصنوعی سرشار از رنگ هستند

_اگر اولین بار است عطر خاصی را می خرید حتما پیش از خرید از طریق وبسایت رسمی این عطر، به بررسی اطلاعات ظاهری و بوی آن بپردازید

 

درباره : استانی
صفحات سایت