گیلان فورکا


بررسی عملکرد خرید تضمینی گندم در سال ۹۷ نشان می دهد، تا ۲۴ تیرماه ۵ میلیون ۵۴۸ هزار تن گندم به ارزش ۷۳۶۷ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که تاکنون رقمی بالغ بر ۳۵۷۰ میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده است و باقی مانده مطالبات کشاورزان ۳۷۹۷ میلیارد تومان است.

این آمار نشان می دهد، میزان خرید گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است.

پیش بینی خرید گندم در سال جاری ۱۰.۵ میلیون تن بوده است، از این رو برای سال جاری ۴ میلیون و ۹۵۲ هزار تن گندم نیز خریداری خواهد شد.

همچنین منابعی که تاکنون برای خرید تضمینی گندم استفاده شده متشکل از منابع عمومی بودجه، منابع هدفمندی یارانه‌ها، منابع داخلی شرکت و تسهیلات بانکی است.

درباره : استانی

۲۵. لودویگ فان بتهوون

بتهوون در اوایل قرن نوزدهم شنوایی‌اش را از دست داد و متأسفانه از آن زمان به بعد مشخص بود که دیگر نمی‌تواند نواخته‌هایش را بشنود. از سال ۱۸۱۹ به بعد تمام مکالمات صورت گرفته با بتهوون به ناچار، نوشتاری انجام می‌شد.

 

۲۴. آنتونیو ویوالدی

برجسته ترین آهنگساز دنیا, آنتونیو ویوالدی

ویوالدی نیز مانند موتسارت در فقر مرد. این دو آهنگساز در نحوه‌ی دستیابی به کمال در نواخته‌های‌شان و به محبوبیت رسیدن، شبیه به هم بودند، هرچند در رسیدن به کمال مالی با شکست مواجه شدند.

۲۳. آرون کوپلند

برجسته ترین آهنگساز دنیا, کوپلند

از آن‌جایی‌که آرون کوپلند نقش بسیار مهمی در شکل‌گیری موسیقی امریکایی ایفا کرده است، به‌عنوان “ریش سفید آهنگسازان امریکایی” شناخته می‌شود.

۲۲. فرانس جوزف هایدن

برجسته ترین آهنگساز دنیا, هایدن

هر کسی که بتواند ۱۰۸ سمفونی بنویسد در این فهرست جای دارد.

۲۱. پیوتر ایلیچ چایکوفسکی

برجسته ترین آهنگساز دنیا, چایکوفسکی

یک حقیقت جالب درباره چایکوفسکی این است که از نوشتن باله‌ی فندق‌شکن متنفر بود. این اثر قطعا و بدون شک مهمترین اثرهنر یاو به‌حساب می‌آید.

 

۲۰. کارل نیلسن

برجسته ترین آهنگساز دنیا, کارل نیلسن

بدون شک نیلسن مشهورترین آهنگساز دانمارک است که برخلاف ریشه‌های سنتی‌اش عمل کرد و موضوعات خارجی و رمانتیک را به موسیقی‌اش اضافه کرد.

۱۹. گوستاو مالر

برجسته ترین آهنگساز دنیا, مالر

مالر که برخی مواقع به او “تصنیف ساز مردگان” نیز می‌گویند، تنها ۹ سمفونی کامل نوشته است که تمام آن‌ها پیرامون مرگ و زندگی پس از مرگ هستند.

 

۱۸. یوهانس برامس

برجسته ترین آهنگساز دنیا, برامس

برامس، یکی از برجسته ترین هنرمندان عرصه‌ی موسیقی تمام دوران‌ها است.

۱۷. فرانتس لیست

برجسته ترین آهنگساز دنیا, لیست

فرانتس لیست، بهترین پیانیست تمام دوران ها است. او نخستین بار، بدون آمادگی قبلی به نواختن کنسرت پیانوی ادوارد گریگ پرداخت و آن را بدون عیب و نقص اجرا اکرد.

۱۶. مودست موسورگسکی

برجسته ترین آهنگساز دنیا, موسورگسکی

موسورگسکی به‌خاطر شبی بر فراز کوه سنگی شناخته شده است. این قطعه سومین پراجراترین قطعه ارکستر در تاریخ است.

 

۱۵. فردریک شوپن

برجسته ترین آهنگساز دنیا, شوپن

شوپن به‌عنوان یک پیانیست، در میان بهترین هنرمندان دوران خود شناخته شده است. شوپن برخلاف هنرمندان هم دوره‌اش، از اجراهای عمومی خوشش نمی‌آمد و ندرتا در ملأ عام ظاهر می‌شد.

۱۴. لئونارد برنستاین

برجسته ترین آهنگساز دنیا, برنستاین

اثر محبوب برنستاین به نام داستان کناره‌ی غربی یا وست ساید به ترکیب عناصر موسیقی جاز، کلاسیک، پورتوریکو و رومانتیک پرداخته است. با این حساب، چرا نباید در این فهرست قرار بگیرد؟

۱۳. فرانتس شوبرت

برجسته ترین آهنگساز دنیا, شوبرت

بعضی اوقات شوبرت را بزرگترین ترانه‌سرای تاریخ می‌نامند.

۱۲. دیمیتری شوستاکوویچ

برجسته ترین آهنگساز دنیا, شوستاکوویچ

شوستاکوویچ به‌خاطر اپرای “بانو مکبث از ناحیه متزنسک” با دولت دچار مشکل شد (“دشمن مردم” شده بود). به گفته‌ی آن‌ها این اپرا “خشن، بدوی و تبهکارانه“ بود . به مدت ۳۰ سال ممنوع شد.

 

۱۱. ریچارد واگنر

برجسته ترین آهنگساز دنیا, واگنر

علیرغم این که واگنر شخصیت چندان دوست داشتنی نداشت، ولی تنها شاهکار شناخته شده‌ی تاریخ اپرا اثر او است: حلقه نیبلونگ.

۱۰. گئورگ لیگتی

برجسته ترین آهنگساز دنیا, لیگتی

لیگتی یک آهنگساز مجارستانی است که متمایز از دیگر هنرمندان پیشروی اروپایی پساجنگ است.

۹. یوهان سباستین باخ

برجسته ترین آهنگساز دنیا, باخ

باخ هر سبک موسیقیایی موجود در دوران خود را به کمال رساند.

۸. ولفگانگ آمادئوس موتسارت

برجسته ترین آهنگساز دنیا, موتسارت

موتسارت، با استعدادترین نابغه‌ی موسیقیایی تاریخ است. او در هر زمینه‌ای در تاریخ موسیقی دنیا یک نابغه به حساب می‌آید.

 

بهترین آهنگساز جهان ۷: جان ویلیامز

برجسته ترین آهنگساز دنیا, ویلیامز

ویلیامز به این دلیل در این فهرست بالاتر از موتزارت قرار گرفته است که در دوران معاصر زندگی می‌کند. ویلیامز آهنگساز جنگ ستارگان است.

۶. الکساندر اسکریابین

برجسته ترین آهنگساز دنیا, اسکریابین

اسکریابین یک آهنگساز روس است که با توانایی حس‌آمیزی متولد شده است. توانایی حس‌آمیزی یک وضعیت نادر روانی است که فرد قادر است یک رنگ را با موسیقی پیوند دهد.

۵. استفان شوارتز

برجسته ترین آهنگساز دنیا, شوارتز

قطعه‌ی موسیقیایی شوارتز به نام شرور در نخستین سال انتشار ۵۶ میلیون دلار فروش داشت.

بهترین آهنگساز جهان ۴: ایگور استراوینسکی

برجسته ترین آهنگساز دنیا, استراوینسکی

اگر یک ساعت زمان خالی دارید، به قطعه‌ی پرستش بهار اثر استراوینسکی گوش کنید تا دلیل قرار گرفتنش در این فهرست را بدانید. داستان این قطعه درباره‌ی یک دختر جوان است که تا جان دارد می‌رقصد

۳. بلا بارتوک

برجسته ترین آهنگساز دنیا, بارتوک

برخی می‌گویند بارتوک نخستین موسیقی‌شناس قومی برجسته تاریخ است و پیشروی بسیاری تکنیک‌های جدید نواختن است.

۲. انیو موریکونه

برجسته ترین آهنگساز دنیا, موریکونه

موریکونه موفق‌ترین آهنگساز قطعات موسیقی فیلم است.

۱. اندرو لوید وبر

برجسته ترین آهنگساز دنیا, وبر

وبر، موفق‌ترین و محبوب‌ترین و بهترین آهنگساز جهان است. دوران حرفه‌ای او با آهنگسازی شبح اپرا اوج گرفت. این اثر به محبوب‌تریناثر سرگرم‌کننده در تاریخ تبدیل شد.


 فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: list25

درباره : استانی

گیلان فورکا – ایران

رضا اردکانیان در نشست شورای بررسی مسایل آب و برق سیستان و بلوچستان با حضور استاندار و مدیران دستگاههای دست اندرکار در زاهدان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های فراوان این استان در زمینه انرژی های تجدید پذیر (باد و خورشید) سعی می کنیم حداقل تسهیل لازم را برای توسعه این منابع در این استان بکار ببندیم.

وی افزود: ضروری است علاوه بر وزارت نیرو با توجه به توجیه اقتصادی این گونه طرح ها به دلیل نیاز کشورهای همسایه به صادرات برق سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز در این بخش ورود جدی داشته باشند.

وزیر نیرو بیان کرد: برای رفع مشکلات سیستان و بلوچستان مصمم هستیم در وزارت نیرو حداکثر هر دو ماه یکبار با حضور مسوولان ارشد این وزارتخانه و درصورت لزوم مدیران استانی و نمایندگان پیگیری لازم در حوزه برق و آب این استان انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین برای تامین آب پایدار و دراز مدت سیستان و بلوچستان پرونده‌ای باز خواهیم کرد تا در کوتاه ترین زمان ممکن با مشارکت همگان به یک طرح مورد وفاق و عمل برسیم.

اردکانیان گفت: برنامه تامین آب پایدار در افق بلند مدت برای استان مورد توجه است تا تمام فعالیت ها براساس آن پیش رود.

محمدرضا جانباز مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور نیز در این نشست با توجه به مشکلات عدیده سیستان و بلوچستان در زمینه آب و فاضلاب؛ آبرسانی با تانکر به هزار و ۲۵۷ روستا تنها با ۱۱۱ دستگاه تانکر، بر رفع این مشکل با کمک مسوولان استانی و نمایندگان مجلس تاکید کرد.

نمایندگان مردم سیستان و زاهدان در مجلس شورای اسلامی و معاونان استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست بر توجه ویژه به جلوگیری از هدررفت آبهای مرزی، رساندن شاخص ۴۶ درصدی آب روستایی این استان به میانگین ۷۶ درصد کشوری، راه اندازی خط انتقال آب از برخی سدهای احداث شده بلااستفاده به نقاط شهری و روستایی زیر مجموعه این سدها، عنایت ویژه به بحث بازیافت روستایی در مقیاس کوچک در این استان ، بهره مندی نقاط مرزی استان از پهنه های آب زیرزمینی و اعمال یکسان کاهش هزینه برق در تمام نقاط استان تاکید کردند.


استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست بر توجه ویژه به آبهای زیرزمینی این استان در نقاط مشترک با کشورهای همسایه تاکید کرد.

دانیال محبی افزود: با تعامل و هماهنگی همه مسوولان کشوری و استانی می توان در آینده شاهد بهبود وضعیت آب و برق مردم این استان بود.

وزیر نیرو روز پنجشنبه به منظور افتتاح و کلنگ زنی چند طرح برقرسانی و آبرسانی، بررسی مسائل و مشکلات سیستان و نشست با مسئولان دست اندرکار حوزه آب و برق و فاضلاب به زاهدان سفر کرده است. 

درباره : استانی


کریس رونالدو یک رکورد جدید شکست و نام خود را مجددا سر زبان ها انداخت.


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ کریس رونالدو با تغییر تیمش حسابی دوباره خبرساز شده است. او با جدایی از باشگاه رئال مادرید و رفتن به تیم یوونتوس ، تقریبا تمام اتفاقات بعد از جام جهانی را به نام خود رقم زد.


او سه روز قبل با انتشار عکسی از حضورش در یووه ، ورودش به این تیم را رسما اعلام کرد و حالا مشخص شده است این پست از نظر تعداد بازدید و لایک ، چهارمین پست تاریخ اینستاگرام شده است!


رونالدو


۴۱۴۱


 

درباره : استانی

به نقل از رویترز، پنج‌شنبه، گروهی از نمایندگان خودروسازان مهم آمریکا، به وزارت تجارت آمریکا می‌گویند که تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر واردات خودرو و قطعات آن، قیمت خودروهای آمریکا را سالی ۸۳ میلیارد دلار افزایش می‌دهد و صدها هزار شغل را از بین می‌برد.

اتحادیه‌ای از تولیدکنندگان اتومبیل که اعضای آن شامل جنرال موتورز، فولکس‌واگن و تویوتاموتور هستند اعلام کردند که در نظر دارند روز پنج‌شنبه در یک جلسه استشهاد عمومی، در این مورد هشدار دهند.

این گروه در متن بیانیه‌ای که در روز چهارشنبه منتشر شد گفته است: واردات بالاتر خودرو می‌تواند به خانواده‌ها و کارگران آمریکایی در کنار اقتصاد، آسیب بزند. این کار باعث می‌شود قیمت خودروهای وارداتی نزدیک به ۶۰۰۰ دلار افزایش یابند و خودروهای آمریکایی هم با افزایش قیمت ۲۰۰۰ دلاری روبرو می‌شوند.

گروه‌های خودروسازی اتحادیه اروپا، ژاپن، کانادا، مکزیک، به همراه فولکس‌واگن و اتحادیه کارگران خودروی یونایتد، در بین کسانی هستند که قرار است در این جلسه شهادت دهند.

در ماه می، دولت ترامپ اعلام کرد که تحقیقی را در مورد این‌که آیا واردات خودرو و قطعات آن، تهدیدی برای آمریکا محسوب می‌شوند یانه، آغاز کرد و رییس‌جمهور دونالد ترامپ بارها اعلام کرده است که به سرعت تعرفه‌هایی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد را در این مورد اعمال خواهد کرد.

وزارت تجارت آمریکا چهارشنبه شب اعلام کرد که هنوز تصمیمی در این مورد نگرفته است و در نظر دارد که تحقیقات خود را تا چند ماه آینده تکمیل کند.

صنعت خودروسازی در کنار هم، کمپینی در مقیاس وسیع به راه انداخته است تا با تعرفه‌ها مقابله کنند.

شرکت‌ها هشدار می‌دهند به علت قیمت‌های بالاتر فروش خودرو کندتر می‌شود، مشاغل بسیاری از دست می‌رود و هزینه‌کردها در بخش خودروهای خودران کاهش می‌یابد.

درباره : استانی

وضعیت بنای تاریخی کاخ ساسانی واقع در سروستان و یکی از بناهای تاریخی واقع در محور ساسانی که اخیرا در یونسکو به ثبت جهانی رسید، بسیار نگران کننده است.

ایسنا: ثبت جهانی کاخ ساسانی سروستان نیز نتوانست توجه مسئولان را به اهمیت حفظ میراث ملی و جهانی جلب کند و کم‌توجهی به حفاظت از این آثار نگرانی‌هایی را در دوستداران میراث فرهنگی ایجاد کرده است.

آنچه در بازدید از بنای تاریخی کاخ سروستان به چشم و ذهن گردشگران متبادر می‌شود، خرابه‌ای است محصور شده که اطراف آن مملو از بطری‌های خالی نوشیدنی، ته‌مانده مواد غذایی و دیگر زباله‌هاست.

کیوسک خالی و متروکه‌ی راهنمای گردشگری با شیشه‌های شکسته و خرده شیشه‌هایی که اطراف آن روی زمینه پراکنده شده و …. نشان از اهمیت حفظ این میراث جهانی دارد!

گرچه بی‌توجهی‌ها محدود به بیرون بنا نیست؛ گردشگران در بازدید از محوطه‌ی داخلی کاخ ساسانی نیز با چشم‌اندازی دیگر مواجه می‌شوند؛ ترکیدگی‌های کهنه‌ی لوله‌های آبرسانی و محوطه‌ای مملو از گل و آب!

ترکیدگی لوله‌های آبرسانی و مشکل نشتی آب به زیر دیوارهای یک بنای تاریخی موضوعی نیست که به‌سادگی بتوان از کنار آن عبور کرد! موضوعی که هر آن ممکن است به تخریب بنا منجر شود!

شاید ابتدا پارچه‌ی سبزرنگی که روی آن از ثبت جهانی این اثر خبر داده گردشگر را هیجان زده کند اما د ر بازدید از این بنای جهانی تنها چیزی که به ذهن گردشگران و بازدیدکنندگان از این اثر متبادر نمی‌شود این است که در مقابل یک بنای میراث فرهنگی جهانی قرار دارند.

رییس میراث فرهنگی سروستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در خصوص علت وضعیت لوله‌های آبرسانی به این بنا گفت: این لوله از بیرون محوطه کاخ ساسان سال‌ها قبل برای تامین آب محوطه کشیده شده، اما به دلیل پوسیدگی دچار ترکیدگی شده است.

آرام‌تن با تصریح اینکه اکنون نیازمند تعمیر کامل این لوله‌ها هستیم، گفت: موضوع به اداره‌ی کل منتقل شده و به‌زودی لوله‌ها تعویض خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برای اعلام جهانی بودن اثر به یک پلاکارد پارچه‌ای اکتفا شده است، گفت: قرار است بنر مناسبی نصب و به‌زودی مراسمی با حضور مسئولان برگزار شود.

به گزارش ایسنا، آبرسانی به کاخ ساسانی در گذشته و به شکل زیرزمینی انجام شده و اکنون مشخص نیست که دقیقا پوسیدگی چه وسعتی از این لوله‌ها که در بن دیوارهای کاخ ساسانی قرار دارد را در برگرفته است.

درباره : استانی

گیلان فورکا – یمن

یگان پهپادی ارتش یمن دیروز پنجشنبه محل برگزاری نشست فرماندهان شبه‌نظامیان وابسته به دولت مستعفی یمن و ائتلاف سعودی در استان مأرب واقع در مرکز یمن، را پس از رصد و شناسایی دقیق هدف قرار دادند.

شبکه خبری المسیره یمن در این باره گزارش داد که نیروهای پهپادی- موشکی یمن دیروز یک ساختمان ریاست جمهوری را در مأرب واقع در مرکز یمن و شمال شرقی استان صنعاء بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، فرماندهان وابسته به دولت مستعفی یمن که در این ساختمان نشست برگزار کرده بودند، هدف اصلی حمله نیروهای یمنی بودند.

 منابع خبری یمن اعلام کردند، ساختمان کاخ ریاست جمهوری در مأرب هنگامی هدف قرار گرفت که فرماندهان نیروهای عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن در آن حضور داشتند.

منابع نظامی یمن می‌گویند که در این حمله تعدادی از شبه نظامیان ائتلاف سعودی کشته و زخمی شدند.

یگان پهپادی ارتش یمن و انصارالله چهارشنبه گذشته نیز با استفاده از پهپادهای «صماد۲»، پالایشگاه نفت شرکت آرامکو را در ریاض هدف قرار دادند که پالایشگاه بر اثر اصابت راکت‌های شلیک شده، دچار آتش سوزی شد.

شرکت آرامکو به وقوع آتش سوزی در تاسیسات خود در ریاض اذعان و اعلام کرده است درباره علت این آتش سوزی تحقیق می‌کند.

این نخستین بار است که ارتش یمن از پهپادهای دور برد «صماد- ۲» برای اهداف دور در داخل عربستان سعودی استفاده کرده است.

سخنگوی ارتش یمن پس از حملات پهپادی- موشکی به شرکت نفت «آرامکو» عربستان اعلام کرد، این عملیات پهپادی، تحولی بنیادین در نبرد بازدارندگی با دشمنان است.

«شرف لقمان» چهارشنبه‌شب، تصریح کرد، موفقیت حمله موشکی یمنی‌ها به شرکت نفتی «آرامکو» عربستان، شروع قدرتمندی در مرحله جدید از نبرد با دشمنان محسوب می‌شود.

درباره : استانی


مردم از تردد غیر ضروری در هنگام بالا بودن دمای هوا خودداری کرده و برای جلوگیری از گرما زدگی ظهر تا اوایل غروب از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنند.


 


* دمای هوای اهواز و برخی نقاط خوزستان در تیر ماه امسال تا ۵۳ درجه سانتیگراد بالای صفر نیز افزایش یافت که ستاد بحران استان ۲ روز دستگاه های اجرایی و شرکت ها را تعطیل کرد | ایرنا

درباره : استانی

 آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه گفت: دهه کرامت دهه بزرگی است که امروز میلاد شاهچراغ و چهارشنبه هفته آینده میلاد امام رضا (ع) است.

وی در خصوص جایگاه امامزاده شاهچراغ گفت: شیراز سومین حرم اهل بیت است، بیش از هزار و ۴۰۰ امامزاده در این استان آرام گرفته اند که نشان دهنده استقبال خوب مردم این استان از امامزادگان است.

امام جمعه موقت تهران اظهارداشت: امام کاظم (ع) حضرت شاهچراغ را خیلی دوست داشت و بعد از امام کاظم (ع) عده ای آمدند تا با ایشان به عنوان امام بعدی بیعت کنند اما ایشان اعلام کردند امام من هم امام علی بن موسی الرضا (ع) است.

خاتمی تصریح کرد: حضرت شاهچراغ خط خوبی داشت، هزار قرآن نوشت و هر قرآن را می فروخت و با پولش یک برده آزاد می کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: جناب علی بن حمزه فرزند حضرت حمزه که در شهرری مدفون است نیز در شیراز به شهادت رسیدند.

وی تاکید کرد: این امامزادگان ذخایر و ثروت های معنوی و مبلغان خاموش هستند. آن زمان که زنده بودند، مبلغان گویا بودند و بعد از شهادتشان، مرقدشان محل نور و معرفت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: در هفته گذشته مقام معظم رهبری دو دیدار داشتند که در هر دو دیدار مطالب بسیار مهمی فرمودند؛ دیدار اول با رئیس‌جمهور و هیأت دولت بود و دیدار دوم نیز با کارگزاران حج برگزار شد.

وی ادامه داد: در این دیدارها مقام معظم رهبری مشخصاً راهکارها برای برون‌رفت از مشکلات کنونی را بیان کردند و نقشه راه اقتصاد باثبات، تقویت بخش خصوصی، ضرورت برخورد قاطع با متخلفان، اشراف و اعمال قدرت دولت بر مبادلات مالی، جدی گرفتن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، اقدام پیش از علاج، حرف زدن رودررو با مردم و تحرک بیشتر و احساس مسئولیت مضاعف کارگزاران، هماهنگی همه دستگاه‌ها با تیم اقتصادی دولت، انتقال تصویر درستی از اقدامات و فعالیت‌ها توسط صدا و سیما، نشان دادن اقتدار نظام در مقابل بیگانگان بخصوص آمریکا و جدی گرفتن کارها با استفاده از امکانات و توانمندی‌های داخلی را مد نظر قرار دادند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خصوص مبارزه با فساد ۷ نکته را تشریح کرد: اول آنکه فساد خوره‌ی هر نظام است؛ بین نظام حق و باطل هم فرقی ندارد، حتی اگر در نظام باطل هم خوره‌ی فساد پیدا شود، آن نظام را متلاشی می‌کند. یادم هست در اردیبهشت سال ۵۷ در مدرسه عالی شهید مطهری، آیت‌الله بهشتی تأکید کرد «بزرگترین عامل سقوط رژیم شاه، فساد اداری است»؛ باید مراقب بود این خوره به جان انقلاب نیفتد.

خاتمی افزود: دوم آنکه فساد کار غیرقانونی است و بدترین شکل فساد، دور زدن قانون است. اینکه افراد کار غلط انجام دهند و توجیه و پوشش قانونی برای آن درست کنند؛ مانند کاری که بنی‌اسرائیل کرد. قرار بود شنبه‌ها ماهی نگیرند؛ کلک زدند. شنبه شب راه رفتن ماهی‌هایی که به گودال‌هایی وارد شده بودند، می‌بستند و روز یکشنبه راحت ماهی‌ها را می‌گرفتند و به خیال خودشان خلاف نکرده بودند.

وی تصریح کرد: این افراد گناه کرده و اقدام خود را توجیه می‌کردند؛ این کار به معنای فساد است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: سوم آنکه باید هر نوع فسادی مبارزه شود، بخصوص دست انداختن به بیت‌المال که بدترین نوع فساد است و باید جدی‌ترین برخورد با این افراد صورت گیرد.

خاتمی گفت: نهج‌البلاغه ۷۹ نامه دارد، ۶ نامه در رابطه با مجازات غارتگران بیت‌المال است. در این ۶ نامه حضرت علی (ع) قاطع‌ترین برخورد را با غارتگران بیت‌المال دارد.

وی اظهار داشت: چهارم آنکه برای برخورد با مفسدان، ملاک فقط قانون است؛ مفسد هر که هست، در هر جایگاهی که حضور دارد و هر نسبتی که با مقامات دارد، مهم نیست؛ باید با این افراد قاطعانه برخورد شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: خط‌ قرمز جعلی بعضی‌ها مورد قبول نیست؛ فقط و فقط قانون است که محور است.

خاتمی افزود: پنجم آنکه برای مبارزه با فساد، نظارت یک ضرورت است؛ هم نظارت علنی که اعلام شود بازرس سرکشی می‌کند و هم نظارت مخفی که حضرت علی (ع) این نظارت‌ها را نیز اعمال می‌کرد. در نامه ۳۳ حضرت علی (ع) تأکید می‌کند که بازرس مخفی از کشور مغرب گزارشی داده است.

وی خاطرنشان کرد: ششم آنکه باید گزارش شفاف و صریح به مردم ارائه کرد، مردم صاحب این انقلاب و نظام هستند. حضرت علی (ع) نیز می‌فرماید «اگر دیدید که رعیت سؤال دارد، آشکارا به آنها گزارش بدهید». مقام معظم رهبری نیز تأکید داشتند که صدا و سیما این گزارش‌ها را پخش کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: هفتم آنکه نباید در این عرصه مبالغه کرد و حق خدمتگزاران پاک را ضایع کرد. بدنه‌ی اداره‌ی نظام، بدنه‌ی قضایی و قانونگذاری نظام دارای انبوه کارگزاران پاک است که دارای رفتار صالح هستند؛ نبایدطوری برخورد کرد که انگار فساد همه جای کشور را گرفته است، این خلاف واقع و سیاه‌نمایی است. باید با فساد بی‌مهابا و بی‌ملاحظه و به صورت قاطعانه برخورد کرد.

خاتمی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در مورد تلاش‌های دیپلماتیک گفت: مقام معظم رهبری تأکید داشتند که به جز موارد معدودی همچون آمریکا، روابط ایران با شرق و غرب هر چه بیشتر تقویت شود و فعالیت هدفمند دیپلماسی ادامه پیدا کند.

وی اظهار داشت: اصل ۱۵۲ قانون اساسی اعلام می‌کند که دیپلماسی خارجی ما ۶ پایه دارد؛ اولین پایه‌اش نفی هرگونه سلطه و سلطه‌پذیری است. بر اساس این اصل، جمهوری اسلامی با همه دنیا به جز آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی رابطه دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: رژیم صهیونیستی، رژیمی جعلی و غاصب است. با آمریکا نیز تا زمانی که آدم نشده است، رابطه نخواهیم داشت، چرا که تا الان آدم نشده است.

خاتمی گفت: شعار «نه غربی، نه شرقی» به این معناست که شرق و غرب حق سلطه بر ایران را ندارند؛ بنابراین ارتباط با کشورهای دنیا، متن قانون اساسی است. بر همین اساس است که مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور پِیک ویژه به روسیه می‌فرستند.

وی تأکید کرد: مراودات اقتصادی ایران با چین و هند، رفتاری بر اساس قانون اساسی است. اگر آمریکا و اروپا بدانند که ما در بن‌بست هستیم، فشار خود را بر ایران افزایش می‌دهند. سیاست عزت، حکمت و مصلحت می‌گوید ما با همه دنیا بر این اساس که به هیچ‌کس زور نمی‌گوییم و اجازه نمی‌دهیم کسی نیز به ما زور بگوید، رابطه برقرار می‌کنیم؛ این سیاست، سیاست حق و سیاست نظام جمهوری اسلامی است.

درباره : استانی

نگارنده: تونی استوئر

تعداد صفحات: ۲۶۶ صفحه

انتشارات: گرین‌لیف بوک گروپ (ویرایش اول، ۲۰۱۷)

شابک: ۰۹۸۴۵۰۸۱۹۸-۹۷۸

بیمه می‌تواند گیج‌کننده و گران باشد اما درعین‌حال، پوششی ضروری برای ریسک محسوب می‌شود. برای اینکه این ابهام کنار زده شود، نگارنده این کتاب تلاش نموده تا راهنمایی جامع درباره بیمه ارائه کند از جمله درباره چگونگی محاسبه سطح پوشش برای پیشگیری از تقلب. در این کتاب از استعاره‌های آشنا برای حرفه‌ای‌ها نیز استفاده شده است.

این کتاب که محتوایی اطلاع‌رسانی و جذاب دارد، برای درک افراد معمولی به رشته تحریر درآمده است که با بیمه سروکار دارند و این‌که چگونه بهترین نوع پوشش برای خانواده خود را تهیه نمایند. این کتاب برای تمامی کسانی که نسبت به برنامه‌ریزی برای نیازهای بیمه‌ای خود جدی هستند، ضروری است. این راهنما، به آنان کمک می‌کند تا تصمیم‌هایی آگاهانه و بااطمینانی بگیرند و بالاترین سود را از انواع مختلف بیمه ببرند. بیمه‌هایی که در این کتاب به آنها پرداخته شده‌اند، عبارتند از: بیمه خودرو، بیمه ازکارافتادگی، بیمه سلامت،‌ بیمه مالکین منازل و مستأجرین، بیمه زندگی، بیمه خدمات درمان بلندمدت و بیمه مستمری‌.

کتاب حاضر دارای ۹ فصل بوده که بیمه‌های مذکور را در خود جای داده است. نگارنده کتاب، دارای مدارک و مدارج علمی مرتبط مالی و بیمه‌ای است و اکثر کتاب‌های خود را در زمینه سوادآموزی بیمه تألیف و منتشر می‌نماید.

 

 

درباره : استانی
صفحات سایت