گیلان فورکا


«چیتو»که اهل و بومی کاستاریکا محسوب می شود یک دوست وحشتناک را برای همنشینی برگزیده است (دوستی بس ناباب ). تمساح عزیز او «پوچو» نام دارد و یکی از بزرگترین های گونه ی خود هم محسوب می شود.

به گزارش گیلان فورکا از گیلان فورکا، دوستی آن ها از ۲۰ سال پیش اغاز شد. «چیتو»  که مرد تمساحی هم نامیده می شود در نزدیکی رودخانه  «پاریسیما» در حال گشت زنی بود که متوجه «پوچو» می شود تمساح که توسط یک گاو از ناحیه ی چشم اسیب دیده شدیدا ناراحت و بیمار است. چیتوی فداکار ما از تمساح می ترسد ولی دلش نمی اید به حیوان زبان بسته کمک نکند ( واقعا هم زبونش بستس ها!).

«پوچو» که بسیار ضعیف شده بود و در دو قدمی مرگ قرار داشت با کمک دارو و غذایی که چیتو برایش فراهم می کرده زنده می ماند. اما چیتو ی فداکار علت زنده ماندن را چیز دیگری می داند او می گوید: “” «پوچو»  زنده ماند چون من به او با تمام وجود محبت کردم”” که به نظر من هم درست می گوید.

این دو دوست صمیمی حالا در خانه ای درست کنار همان دریاچه زندگی می کنند. بدنیست بدانید چیتو حتی موقع خواب کنار دوستش می خوابد تا او احساس تنهایی نکند. او می گوید:”” این تمساح بعد از دو سال خیلی اهلی شد و من تصمیم گرفتن اون رو به مردم نشون بودم و مردم زیادی برای دیدن ما به اینجا اومدن و باعث شدن من یکی از جاذبه های توریستی کشورم بشم””.عصر ایران

درباره : استانی