گیلان فورکاگیلان فورکا /


گونزالو هیگواین مهاجم آرژانتینی روز سه شنبه به شبکه ورزشی “ای اس پی ان” گفت که این بازی برگزار نمی شود.


او در مصاحبه ای گفت: “بالاخره تصمیم درستی گرفتند.”


رسانه های آرژانتینی هم خبر لغو این بازی را منعکس کرده اند. فدراسیون فوتبال اسرائیل هنوز واکنشی نشان نداده است.


بیشتر بخوانید: رئیس فدراسیون فوتبال فلسطین: اگر مسی در برابر اسرائیل بازی کند، عکس او را آتش بزنید


گزارش ها حاکیست که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با مورسیو ماکری رئیس جمهور آرژانتین تماس گرفت تا این کشور را از لغو بازی منصرف کند.


بازی قرار بود روز شنبه در بیت المقدس برگزار شود.


ساکنان غزه، ناحیه ای که اخیرا شاهد شهید شدن ۱۲۰ فلسطینی در مرز رژیم اشغالگر بود، با شادمانی به این خبر واکنش نشان دادند. 


در رام الله در کرانه باختری فدراسیون فوتبال فلسطینی ها با صدور بیانیه ای از لیونل مسی مهاجم آرژانتینی و هم قطارانش تشکر کرد.


جبرئیل راجوب رئیس این فدراسیون به خبرگزاری رویترز گفت: “ارزش ها، اخلاقیات و روحیه ورزشی امروز پیروز شد و اسرائیل با لغو این بازی کارت قرمز گرفت.”


آقای راجوب که پیشتر از فلسطینی ها خواسته بود در صورت انجام این بازی پیراهن و عکس مسی را آتش بزنند گفت که روز چهارشنبه کنفرانسی خبری خواهد داشت.


کمپین “آواز” که خواستار لغو بازی شده بود هم این “تصمیم شجاعانه اخلاقی” را ستود.


الیس جی مدیر این کمپین گفت: “ثابت شد آرژانتین درک می کند که بازی در بیت المقدس هیچ جنبه دوستانه ای ندارد، جایی که فقط چند کیلومتر آنسوتر تک تیراندازان اسرائیلی به تظاهرکنندگان غیرمسلح شلیک کردند.”


این قرار بود آخرین بازی آرژانتین پیش از شروع جام جهانی روسیه باشد


نتانیاهو با سرمایه گذاری گسترده و استفاده از فرصت جام جهانی می خواست طرح خود برای  پایتختی قدس را تثبیت کند 


. فلسطینی ها که می خواهند بخش شرقی این شهر پایتخت کشور آینده فلسطینی باشد از تصمیم اخیر برای انتقال بازی از حیفا به این شهر خشمگین هستند


ماه پیش هم تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و شناسایی این شهر به عنوان پایتخت اسرائیل باعث خشم و محکومیت جهانی شد بی بی سی

درباره : استانی