گیلان فورکا


به نقل از رویترز، روز پنج‌شنبه، قیمت نفت آمریکا، علی‌رغم افت بیشتر از حد انتظار میزان ذخایر انبارهای نفت این کشور، ۲ درصد سقوط کرد. این درحالی صورت گرفت که قیمت نفت برنت تغییری جزئی داشت و به این ترتیب فاصله قیمت بین این دوشاخص نفتی، به بالاترین حد خود در ۳ سال اخیر رسید.

میزان ذخایر انبارهای تجاری نفت خام آمریکا، طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی، ۳.۶ میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش یافته است. این درحالی است که انتظار می‌رفت میزان این کاهش تنها ۵۲۵ هزار بشکه باشد.

ذخایر بنزین و دیزل افزایش یافتند، اما افت ذخایر نفت خام، مرهمی برای افت‌های اخیر قیمت نفت آمریکا بود.

افت قیمت نفت برنت محدودتر بود چراکه چشم‌انداز این‌که سازمان کشورهای صادرکننده سوخت، توافق کاهش تولید خود را در پایان امسال به پایان می‌رساند، بر بنچ‌مارک نفت آمریکا تاثیر بیشتری داشته است. دلیل این امر، نگرانی‌های مداوم در مورد محدودیت‌های زیرساختی آمریکاست.

سازمان اطلاعات انرژی آمریکا، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که در ماه مارچ تولید نفت آمریکا ۲۱۵۰۰۰ بشکه در روز جهش کرده و به رکورد ۱۰.۴۷ میلیون بشکه در روز رسیده است.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه آگوست ۱۴ سنت افت کرد و به ۷۷.۵۶ دلار برای هر بشکه رسید. این درحالی‌بود که قیمت نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، برای تحویل در ماه جولای، ۱.۱۷ دلار یا ۱.۷ درصد سقوط کرد و به ۶۷.۰۴ دلار برای هر بشکه رسید.

در معاملات دیروز بازارهای نفت، در مقطعی، فاصله قیمت دابلیوتی‌آی با نفت برنت از ۱۱ دلار فراتر رفت. این بزرگترین فاصله قیمت بین دو شاخص نفت، از مارچ ۲۰۱۵ تا کنون است. این فاصله قیمت در کمتر از یک ماه دو برابر شده است. نبود ظرفیت خط لوله در ایالات‌متحده، قسمت بزرگی از تولید نفت این کشور را، در داخل، به دام انداخته است.

درباره : استانی