گیلان فورکا گیلان فورکا /«محمد سواری»، رئیس انجمن برنج خوزستان گفت: در سال ۹۶ سطح زیر کشت برنج در استان ۶۵ هزار هکتار بوده و غیر معقول است که این میزان کشت یک شبه به صفر برسد و تبعات بیکاری افرادی که در این مزارع کار می‌کنند بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور مسئولان استانی برگزار شد، اهمیت مسأله کشت برنج و تبعات ممنوعیت آن را در بخش‌های مختلف برای مسئولان استانی توضیح دادیم. در این زمینه قرار شد در مصوبه ستاد خشکسالی در خصوص ممنوعیت کشت برنج تجدیدنظر شود. بهره‌ برداران برنج اکثرا تک محصولی هستند و راه درآمدی به غیر از کشت برنج ندارد اما علی‌رغم برگزاری این جلسه، نتیجه معقولی عاید برنجکاران استان نشد و همچنان بحث ممنوعیت کشت برنج در استان پا برجاست.


رئیس انجمن برنج خوزستان با بیان اینکه به دنبال گسترش بحث خشکه‌کاری برنج در استان هستیم، تصریح کرد: در این زمینه جلسه‌ای را با حضور تعدادی از وکلا و حقوقدانان برگزار کردیم و در آن به بررسی مصوبات و صورتجلسه‌های انجام گرفته در خصوص ممنوعیت کشت برنج پرداختیم. با بررسی‌هایی که توسط حقوقدانان انجام گرفت، بحث ممنوعیت کشت هیچ وجاهت قانونی ندارد و فقط یک مصوبه داخلی است. / ایسنا    

درباره : استانی