گیلان فورکاگیلان فورکا / بیمارستان رازی بانه نخستین بیمارستان احداثی این شهرستان پس از انقلاب اسلامی است و دارای ۶۴ تخت مصوب است و اعتبارات آن از سوی بنیاد برکت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران تامین و هزینه شده است.

عملیات اجرایی این بیمارستان در زمینی به مساحت ۵۲ هزار متر مربع با ۹ هزار و ۴۰۰ متر مربع زیربنا در کنار بیمارستان قدیمی این شهر از سال ۱۳۸۷ شروع شده بود. هم اکنون این بیمارستان با ۸۶ تخت فعال و ۳۰ تخت ستاره دار دارای بخش های کودکان، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اتاق عمل، ICU و NICU، آزمایشگاه و رادیولوژی است.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه به منظور افتتاح چند طرح بیمارستانی و درمانی با استقبال استاندار کردستان، نماینده مردم بانه و سقز در مجلس و مسئولان حوزه بهداشت و درمان کردستان وارد شهرستان مرزی بانه شد.

وزیر بهداشت در این سفر علاوه بر بهره برداری از این بیمارستان از نزدیک در جریان روند اجرای برنامه‌ های طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان نیز قرار می گیرد.

افتتاح ۲ کلینیک ویژه تخصصی در شهرستان های بانه و سقز و دیدار با خانواده شهیدان قادرخانزاده از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان کردستان است.


استان کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و بر اساس آخرین تقسیمات کشوری دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یکهزار و ۶۹۷ آبادی دارای سکنه و ۱۸۷ آبادی خالی از سکنه است.ایرنا

درباره : استانی